Ekológia

Z AKÝCH MATERIÁLOV SÚ TEACHSHIRTS?

Väčšinou nás zaujíma najviac to, čo zjeme, pretože to ide priamo do úst a náš mozog to považuje za prioritu. Čoraz viac sa preto sústredíme na zdravšie potraviny, bez chemických prísad, farbív a pod. Zaujíma nás aj to, čo nosíme na našej koži? Tá pokrýva celé telo a práve tento „obal“ nás chráni pred nepriaznivými vplyvmi. Otázka je, ako chránime tú kožu my, aké materiály celý deň na našom najväčšom orgáne nosíme...

Nás v TEACHSHIRTS táto téma zaujíma a preto sú naše výrobky v top kvalite, z organickej 100% bavlny s najvyššou známkou férového obchodu a správania sa k prírode a k ľudom, ktorí veci vyrábajú OCENENÉ CERTIFIKÁTOM GOTS!
1OO% organická bavlna je príjemná na pokožku a kvalitná potlač zaručí, že sa pod ňou malí ani veľkí dobrodruhovia nespotia. Batôžky sú rovnako zo 100% organickej bavlny.

Ak Ťa to zaujíma, môžeš si prečítať viac TU:

Jedná sa o medzinárodný certifikát, ktorý sleduje prísne kritériá v oblasti šetrnosti k životnému prostrediu a spoločenskej zodpovednosti v celom dodávateľskom reťazci - od pestovania zdrojového materiálu, cez textilné spracovanie vo všetkých jeho fázach, balenie až po distribúciu a tlač. Zaisťuje nielen prísnu kontrolu výroby z ekologického hľadiska, ale aj dodržiavanie etickej stránky výroby v súlade s Fair Trade. Je teda jednoznačnou a najlepšou voľbou, ak človek hľadá kvalitu a transparentnosť vo všetkých aspektoch výroby.

Aj v tlačiarni, kde tričká, batohy a všetky vecičky pre Vás tlačíme záleží na procese ekoLOGICKEJ výroby. Podmienky výroby textilu im nie sú ľahostajné, preto odporúčajú voliť materiály a textil, ktorý je organický, vyrobený šetrne k prírode aj pracovníkom výroby. A aj v tlačiarňach vzniká odpad, však? Preto sa nám páči, že všetko, čo sa dá, recyklujú. Od klasickej separácie papierov a plastov až po recykláciu textilu. Čistiace tkaniny nechávajú vyprať a opakovane používajú, výrobou zničený textil používajú na testovanie tlače a keď už textil nevedia využiť odovzdajú ho firme, ktorá ho používa na výrobu izolačných materiálov.

Preto sme radi, že ste si kúpili náš produkt s pridanou hodnotou. Ďakujeme :)

Teachshirts, sú tričká, ktoré vedia...

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAME